OPRAVY AUTOMOBILŮ PO KRUPOBITÍ

Společnost HÖDLMAYR je evropským specialistou na opravy automobilů poškozených krupobitím metodou PDR. HÖDLMAYR Logistics Czech Republic a.s. je smluvním opravcem pojišťoven UNIQA a GENERALI a díky síti partnerských autorizovaných servisů jsme schopni provádět opravy vozidel poškozených krupobitím na území celé České republiky.

 

PDR ( zkratka pro „Paintless Dent Repair“ ), někdy označováno také RIOLA ( „RIchtung Ohne LAckierung“ ), je soubor metod pro opravy drobných poškození karoserie bez poškození laku.

Tato metoda byla původně vyvinuta a zavedena samotnými výrobci automobilů kolem roku 1970 jako způsob opravy drobných poškození vzniklých v průběhu výroby, přepravy a manipulace s vozidlem před jeho dodáním zákazníkovi. V dnešní době je často využívána jako způsob opravy vozidel poškozených například krupobitím.

 

Podmínkou úspěšné aplikace této metody je zachování celistvosti laku v poškozeném místě. Dají se takto opravit i poškození o průměru až několika centimetrů. Ne všechna poškození jsou ovšem touto metodou plně opravitelná – záleží zejména na tvaru a velikosti prohlubně. V případě, kdy je lak již poškozen, nebo je jeho poškození nevyhnutelné, využívá se takzvané „předrovnání“, tedy vyrovnání v maximální možné míře a následné přelakování dílu. 

 

Metoda PDR je v koncernu HÖDLMAYR zavedena déle než 20 let spolu s dalšími metodami ekonomických a šetrných oprav pod značkou FIX&SAVE. Kromě vlastní potřeby je tato metoda uplatňována i v rámci živelných pohrom ve velkých centrech automobilové logistiky a v roce 2010 byla za účelem dalšího rozvoje uzavřena smlouva o celoevropské spolupráci s jedním z nejstarších subjektů specializovaných na metody PDR v Evropě. Díky tomu se můžeme společně pochlubit více než 10.000 úspěšně opravenými vozidly v rámci kroupových projektů za rok 2014 v celé Evropě.

 

Pokud jste kvalifikovaný servis a máte zájem o spolupráci s námi, kontaktuje nás prosím na sales.cz(at)hoedlmayr.comVáš vůz poškozený krupobitím opravíme kdekoli po celé České republice

Kroupy mapa 1